Skryté zárubne

Zárubne s falcom – polodrážkové 

Zárubne s falcom – polodrážkové

Zárubne s falcom, alebo aj polodrážkové zárubne sú určené pre dvere, ktoré po zatvorení dosadnú polodrážkou do zárubne a trošku ju prekryjú. Sú najrozšírenejšou variantou zárubní, sú bežne dostupné, je pre nich charakteristická nižšia cena dverí a jednoduchá montáž. 

Zárubne s falcom, či polodrážkové zárubne je možné vyrobiť v rovnakom prevedení ako dvere, či už vo forme fólie, laminátu, dýhy či nástreku. Sú vhodným riešením pre všetky druhy falcových dverí.

Polodrážkové zárubne, s falcom sa vyrábajú v rôznych prevedeniach napríklad:

      dyhované obložky, ktoré majú ostrú hranu a ich pohľadová šírka predstavuje štandardných 65 mm.

      obložky v lamine alebo fólii, ktoré majú štandardnú rádiusovú hrany s pohľadovou šírkou 60 mm.

Dôležitá je príprava stavebných otvorov, stena by mala mať hrúbku minimálne 8 cm a maximálne 55 cm. Stavebný otvor by mal byť omietnutý a podlaha hotová.

Dizajn dverí nie je len o farbe a dekore. K modernej domácnosti patria aj falcové zárubne, ktoré môžu svojím vzhľadom zohrávať dôležitý dizajnový prvok v interiéri. Dvere s takouto zárubňou majú nadčasový vzhľad a je možné ich dokonalo zladiť s dizajnom dverí, čo sa týka farby aj dekoru. Zárubne sú vyrobené z kvalitného materiálu, ktorý je zárukou vysokej odolnosti a jednoduchej údržby. Ich montáž sa uskutočňuje až vo finálnej fáze rekonštrukcie alebo stavby, po dokončení stien a podlahy.