Skryté zárubne

Vstavané skrine a šatníky 

Vstavané skrine a šatníky

Vstavané skrine a šatníky predstavujú praktické a zároveň dizajnovo atraktívne riešenie úložného priestoru. Sú ideálne na efektívne využitie každého priestoru v interiéri, poskytujú úsporu miesta. Úložný priestor je potrebný v každej domácnosti a to bez ohľadu na to, ktorú miestnosť máme na mysli. Jeho dostatok si môžete zabezpečiť vďaka vstavaným skriniam či šatníkom, či už vo vstupných priestoroch, spálňach, detských izbách alebo aj pracovniach. Ich výhodou je výroba na mieru, dokážu sa prispôsobiť každému výklenku, rohu, či šikmým stropom.

vstavané skrine a šatníky

Vstavané skrine a šatníky sú určené pre všetkých, ktorí majú radi okolo seba poriadok, a potrebujú množstvo úložného priestoru. Skrine na mieru sú ideálnym riešením na využitie každého kúsku miestnosti.

Pri plánovaní šatníkov je nutné si dopredu stanoviť rozmer skrine na základe priestoru, ktorý máme k dispozícii. Ďaľším dôležitým kritériom je systém otvárania. Ten taktiež záleží od daného priestoru, na výber sú dvere posuvné alebo dvere zalamovacie. Vstavanú skriňu je vhodné prispôsobiť aj predmetom a veciam, ktoré plánujeme do skrine umiestniť, či už potrebujeme policový systém, či závesné tyče, vysoké police, hlboké atď.

Vstavané skrine: Odkladacie plochy rozdeľte do výškových zón

Do výšky očí uložte najpoužívanejšie veci, sezónne a zriedkavo používané veci do zón pod 50 a nad 170 cm. Vo vstavanej skrini by sa malo nájsť miesto aj pre pracovné pomôcky domácnosti – vysávač, žehličku, žehliacu dosku.

TIP: Vstavaná skriňa môže ukrývať domácu pracovňu s počítačom, šijacím strojom alebo televízor, prípadne domáci bar.7

Vstavané skrine je ideálne rozdeliť do výškových zón. Všeobecne platí, že vo výške očí by sa mali umiestňovať tie najpoužívanejšie veci. Do výšky pod 50 cm a nad 170 cm ukladajte veci sezónne, menej používané. Je do nich možné uskladniť aj pracovné pomôcky ako sú vysávač, žehliaca doska, či žehlička.

Špeciálnou a jedinečnou možnosťou využitia vstavaných skríň sú aj “ukryté” pracovné stoly s počítačom, televízor, či domáci bar.

realizácie vstavaných skríň

Možnosti vybavenia vstavaných skríň a šatníkov:

–      police
–      zásuvky
–      vešiakové  tyče
–      sklopné vešiaky
–      výsuvné drôtené koše
–      vešiakové  tyče
–     rôzne doplnky: napríklad výsuvný botník, výsuvný vešiak na nohavice, na  sukne, na kravaty, kôš na prádlo

V porovnaní s klasickými skriňami vzniká množstvo výhod:

      viete si ich prispôsobiť na mieru
      využitie výklenkov a iných nevyužitých priestorov
      väčší obsah vnútorného priestoru
      možnosť umiestnenia osvetlenia dovnútra skríň

Dizajn vstavaných skríň je určený hlavne dverami, ich vzhľadom a typom. Na výber sú dvere skladacie, či posuvné, alebo ich kombinácia. Posuvné dvere majú schopnosť ďaľšej úspory priestoru, ich mechanizmus je tichý.

Vonkajší dizajn je len a len na vás. Môžete si ho prispôsobiť a zladiť ho s ostatným zariadením, alebo z nich spraviť dominantný jedinečný prvok v interiéri.

Navštívte náš showroom, príďte sa inšpirovať.