Skryté zárubne

Vinylové podlahy Parador 

logo-paradorVinylové podlahy Parador

Vinylové podlahy Parador patria medzi najkvalitnejšie a najdizajnovejšie podlahové krytiny vo svojej kategórii. Dokonalo imitujú drevo a iné prírodné materiály a sú vhodné do klasických aj moderných interiérov. Dokonalý dizajn je len jednou z výhod vinylových podláh Parador. Svojou vlastnosťou vodeodolnosti prispieva k využiteľnosti aj v kuchyniach a kúpeľniach.

Podlahové krytiny Parador majú antibakteriálny povrch a vzhľadom k jednoduchej údržbe a čisteniu sú vhodné aj pre alergikov. Z technologického hľadiska sú riešené ako čistý vinyl, prípadne sú umiestnené na nosnej HDF doske.

Vinylové podlahy Parador sa delia do troch sérií – Basic, Classic a Trendtime.

Séria Basic

Séria Basic je vhodná pre zákazníkov, pre ktorých je prvoradým kritériom pri voľbe podlahy cena. Táto séria sa vyznačuje prijateľnou cenou a širokou škálou dekorov a farieb, z ktorých si vyberie každý.

Séria Classic

Séria Classic sa sústreďuje na imitácie dreva, ktoré sú voľným okom takmer nerozoznateľné od prírodného materiálu. Dizajn podláh je nadčasový, vhodný aj pre náročnejších zákazníkov.

Séria Trendtime

Séria Trendtime sa sústreďuje taktiež na dekory imitujúce drevo avšak sú doplnené aj o špeciálne prevedenia ako je napríklad svetlošedá či tmavá bridlica. Táto rada predstavuje riešenie do moderných interiérov, ponúka krytiny podľa najnovších svetových trendov.

Z konštrukčného a technologického hľadiska s vinylové podlahy Parador rozdeľujú do dvoch základných skupín:

  1.    Vinylové podlahy s nosnou HDF doskou
  2.   Celovinylové podlahy

Vinylové podlahy s nosnou HDF doskou

Pre vinylové podlahy s nosnou HDF doskou je charakteristické tlmenie hluku pri kráčaní a to vďaka vrstve prírodného korku, ktorý prispieva aj k teplému pocitu pri chodení. Lamela používaná pri týchto krytinách má hrúbku až do 9,6 mm, so systémom Safe-Lock a to v troch rôznych formátoch.

Vinylové podlahy Parador s nosnou HDF doskou sú vhodné do každého interiéru, sú robustné a zároveň sa ľahko a rýchlo čistia. Ich povrch je na dotyk teplý a navyše protišmykový, čo ocenia hlavne rodiny s deťmi. Sú vhodné na podlahové vykurovanie, predstavujú riešenie pre zdravý životný štýl.

Celovinylové podlahy

Celovinylové podlahy majú špeciálnu vlastnosť, ktorou je vodeodolnosť, sú teda vhodné pre vlhké miestnosti ako je kuchyňa a kúpeľňa. Ich súčasťou je systém Comfort-click umožňujúci jednoduchú a rýchlu pokládku bez použitia náradia. Sú takisto vhodné na podlahové vykurovanie, ich povrch je na dotyk teplý, príjemný s protišmykovou úpravou.