Skryté zárubne

Vinylové podlahy FATRA 

logo-fatrafloorVinylové podlahy FATRA

Vinylové podlahy Fatra predstavujú ideálnu podlahovú krytinu, ktorá je spojením dokonalého dizajnu a výhodných vlastností materiálu. V ponuke máme dve skupiny podláh a to podlahy  Fatra Imperio a podlahy Fatra Thermofix.

Vinylové podlahové krytiny si získavajú stále viac priaznivcov, sú využiteľné v akýchkoľvek priestoroch, sú nenáročné na údržbu, odolné a hlavne dizajnovo atraktívne. Sú vhodné nielen do domácností ale aj komerčných priestorov, vďaka množstvu dokonalých dekorov sa hodia tak do moderných ako aj rustikálnych interiérov.

Plávajúce vinylové podlahy Imperio

Plávanúce vinylové podlahy Imperio sú charakteristické mnohými výhodnými vlastnosťami a to vďaka technológii termostabilizácie. Pri ich výrobe nie je používané sklené vlákno, pevnosť materiálu je zvýšená. Taktiež sú charakteristické zlepšenou tepelnou rozťažnosťou.

Vzhľad vinylových podláh Imperio je prírodný, dokonalo imitujúci prírodné drevo. Okrem odolnosti voči mechanickému poškodeniu ako je poškriabanie alebo oder, sa vyznačujú aj odolnosťou voči vlhkosti. Táto vlastnosť zaručuje, že je možné ich použiť aj do kuchynských priestorov a vytvoriť tak jednoliatu podlahu spolu s jedálenským a obývacím priestorom.

Ďaľšou pozitívnou vlastnosťou je ich nízka úroveň hluku, čo v praxi znamená, že hluk z chodenia po nich je takmer nulový. Vinylové podlahy Fatra Imperio sú vybavené antibakteriálnym povrchom zaručujúcim zdravotnú nezávadnosť a sú 100%-ne recyklovateľné.

Imperio predstavuje špeciálnu vinylovú podlahovú krytinu v dielcoch. Vďaka procesu termostabilizácie si krytina zachováva lepšie vlastnosti ako napríklad zvýšená tuhosť, zlepšená tepelná rozťažnosť ale aj vysoká rozmerová stálosť dielcov.

Rez produktu Imperio sa skladá zo štyroch vrstiev:

  1.    spodná vrstva
  2.   dekoračná vrstva
  3.   nášľapná vrstva
  4.   vrstva PUR laku

Vinylové podlahy Thermofix

Vinylové podlahy Thermofix sú druhou kategóriou, vyrábanou od roku 2003 spoločnosťou Fatra. Na rozdiel od kolekcie Imperio sú odolnejšie na vlhké prostredie a sú vhodné do interiérov s podlahovým vykurovaním. Ich štruktúra zahŕňa materiál, ktorý zabezpečuje vysokú chemickú aj mechanickú odolnosť podláh. Na dotyk sú príjemné, teplé, nie sú chladné ako iné vinylové podlahy. Chodenie po nich bosou nohou sa teda stáva príjemným zvykom. Pokládka dielcov sa realizuje na pružný podklad, čo prispieva k príjemnému chodeniu po nich.

Vinylové podlahy Fatra Thermofix sú charakteristické vzájomnou kombinovateľnosťou rôznych dekorov. To umožňuje vytvorenie nezvyčajných a originálnych dizajnových prevedení. Svojou zárukou 10 rokov sa stávajú výhodnou alternatívou podlahových krytín do každého interiéru.

Vinylové dielce Thermofix patria vďaka svojej konštrukcii a moderným technológiám výroby medzi najkvalitnejšie podlahy vo svetovom meradle. O širokej použiteľnosti svedčí aj ponuka 52 druhov dekorov a to nielen v imitácii dreva, ale aj kameňa či kobercov.

Rez produktu Thermofix je zložený s niekoľkých vrstiev, ktorých súčasťou je sklené rúno. Povrch dielcov je ošetrený transparentným mechanickým dezénom a polyuretánovou vrstvou. Jej úlohou je zvýšenie odolnosti a umožnenie jednoduchého čistenia a údržby.

Skladá sa z nasledovných vrstiev:

  1.    PUR úprava
  2.   Nášľapná vrstva
  3.   Dekoračná vrstva
  4.   Sklené rúno
  5.   Podkladná vrstva
  6.   Spodná vrstva