Skryté zárubne

Vinylové parkety 

Vinylové parkety

vinylové parkety

Vinylové parkety získavajú stále väčšiu obľubu hlavne pre svoje úžitkové vlastnosti. Vyniká vysokou odolnosťou nielen v extrémne zaťažovaných miestnostiach, ale aj zaujímavým vzhľadom a navyše sa hodí do všetkých interiérov.

Vinylové podlahy sú praktické, odolné a novo spracované do takej úžitkovej podoby, že si aj napriek svojmu umelému charakteru získavajú stále viac priaznivcov.

Na dotyk sú teplejšie ako laminátové podlahy a v odolnosti pred mechanickým poškodením č vlhkosťou nemajú konkurenciu.

Stačí im ľahká údržba a ponuka dekorov je presvedčivá a pestrá.

Vinylové podlahy hrajú prím

Vyberať si môžete z lepených dielcov aj z paluboviek so zámkovým spojom, ktoré sa pokladajú rovnako ako plávajúca podlaha.

Dekory imitujú prírodné materiály ako drevo, kameň či mramor a k dispozícii sú tiež aj vzory dlažby.

Prečo teda voliť, najmä do kúpeľne a kuchyne, studenú keramickú dlažbu, keď môžete mať teplejší a z hľadiska údržby a užívania perspektívnejší vinyl?

Jeho výhodou je tiež dobrá priestupnosť tepla a možnosť kombinácie s podlahovým vykurovaním.

vinylova-podlaha-2

Ľahšie pokládka vinylových podláh

Kým predtým spôsob montáže pero / drážka vyžadoval lepenie, dnešné zámkové spoje sa nelepia – jednotlivé lamely sa do seba jednoducho zacvakajú na krátkej a dlhej strane. Podlaha nepotrebuje parotesniacu ani protihlukovú fóliu. Podlahy sú maximálne odolné proti poškriabaniu a 100% vodotesné.

K ďalším výhodám vinylových podláh patrí pružný povrch, ale aj rýchla a jednoduchá údržba, dobrá akustika, ale aj priepustnosť tepla z podlahového vykurovania. Vďaka štruktúrovanému povrchu podlaha nekĺže a navyše poskytuje komfort tichej chôdze.

Vinylovú krytinu pokladajte na vystierkovaný, úplne rovný a čistý povrch, bez nečistôt, prasklín a drobných kamienkov. Pre štandardné užívanie nie je potrebné pod krytinu pokladať špeciálne podložky. Vo veľkých a namáhaných priestoroch použite protišmykovú izolačnú a akustickú podložku. Vinylovú podlahu môžete bez obáv umiestniť aj do miestností s vyššou koncentráciou vlhkosti (napr. do kúpeľne či kuchyne). Zámkové spoje sú tak pevné, že neprepustí žiadnu vlhkosť.

Vinylové parkety majú výhodu nenáročnej údržby

Podstatnou vlastnosťou vinylu je rezistencia proti prachu a nečistotám, preto sú podlahy antibakteriálne a nenáročné na údržbu. Majú úplne uzavretý povrch a sú opatrené PUR fóliou, ktorá neprepúšťa nečistoty a škvrny. Káva, ovocné šťavy alebo marmeláda, to všetko sa dá jednoducho zotrieť bez zanechania stôp. Sú zároveň dobrým vodičom tepla a teda ideálne pre podlahové vykurovanie, alebo chladenie.

Ku každému dekóru sú k dispozícii lišty s vhodnou štruktúrou. Tiež farba a stupeň lesklosti líšt sú úplne zladené s podlahovými dielmi a samozrejme ich u nás dokážete zladiť aj s dverami. Lišty sú rovnako ako podlahové diely vode odolné a majú ochrannú vrstvu proti poškriabaniu. Ich vlastnosti oceníte aj pri inštalácii. Vďaka tomu, že sú vinylové podlahy relatívne tenké a takisto poddajné, dajú sa bez problémov nainštalovať na existujúcu podlahu s hladkou podlahovou krytinou. Ušetríte tak veľa času i práce s odstraňovaním starej podlahy.

vinylova-podlaha-3

Rôznorodý štýl vinylových podláh zaujme

Nové kolekcie vinylových podláh zaujmú premysleným a vyváženým farebným riešením v jednotlivých dizajnoch. Pozornosť upútajú tiež štruktúrou zdôrazňujúcou charakter dosiek alebo drážkami zvýrazňujúcimi formát dosiek, ktoré posilňujú vzhľad dreveného dekóru. Podlahy sa vyrábajú v širokej škále dekorov, z ktorých si každý môže vybrať podľa svojho vkusu.

Aj u vinylu sa preferuje vzhľad dreva a sledujú sa tri základné trendy:

  • Prirodzený dojem dreva vzbudzuje dub. Patrí k najobľúbenejším drevinám, pretože pôsobí spoľahlivo a je dôverne známy.
  • Opotrebovaný vzhľad dreva je dominantným trendom, výraz starej podlahy i nábytku je stále populárny. Akoby rozpadajúce sa staré štýlové kusy so stopami po červotočoch, prasklinách alebo dierach po vytiahnutých klincoch sa pritom nepovažujú za nedokonalosť, ale naopak zdôrazňujú, čo tieto staré kusy prežili.
  • Teplé farby orecha a exotickej dreviny merbau nič nepokazia.

 

Príďte si ku nám vybrať vinylové podlahy od Fatraclick, či Trems, náš personál vám ochotne poradí a pomôže.