Skryté zárubne

Terasové dosky Stillwood 

logo-stillwoodTerasové drevené dosky Stillwood

Terasové drevené dosky Stillwood sú tým pravým materiálom pre Vašu terasu. Dosky sú zhotovené z najkvalitnejších druhov drevín v celosvetovom merítku, ponúkame dreviny európske ale aj exotické. Sú starostlivo vyberané s ohľadom na ich kvalitu a vlastnosti tak, aby sme dokázali zaručiť odolnosť aj estetický dizajn.

Kvalita terasových drevených dosiek Stillwood Vám garantuje životnosť aj niekoľkých desiatok rokov, ktoré nestrácajú odolnosť voči poveternostným vplyvom.

Ponúkame Vám nielen terasové dosky samotné, ale aj všetok materiál potrebný na celkovú montáž Vašej terasy. Okrem vrchných terasových dosiek dodávame aj konštrukčné hranoly, ktoré sa umiestňujú pod terasové dosky, systém uchytenia dosiek. Zabezpečujeme aj finálnu povrchovú úpravu.

Ponúkame terasové dosky z nasledovných drevín:

  1.   IPE
  2.   GARAPA
  3.   MERBAU
  4.   CUMARU
  5.   BOROVICA Thermo
  6.   JASEŇ Thermo
  7.   SIBÍRSKY SMREKOVEC

IPE

IPE predstavuje exotickú drevinu, ktorá je charakteristická výbornými vlastnosťami ako je tvrdosť, extrémna hustota, odolnosť voči hmyzu a vonkajším vplyvom. Ide o jednu z najpoužívanejších druhov dreva pochádzajúcich zo strednej a južnej Ameriky. Zaujímavé je aj širokou ponukou sfarbenia dreviny, od hnedej, zelenej, cez červenú, oranžovú až po čiernu až žltú. Drevo je charakteristické vysokou hustotou, obsahuje prírodné oleje, ktoré zabezpečujú dlhú životnosť terasy. Okrem toho je vysokoodolné voči hmyzu a hnilobe, odolné voči extrémnym vplyvom počasia ale aj voči mechanickému poškodeniu, vzniku škrabancov či triesok. Povrch dreviny IPE je protišmykový. Svojimi vynikajúcimi vlastnosťami patrí do skupiny drevín s maximálnou odolnosťou.

GARAPA

GARAPA je exotická drevina pochádzajúca z Južnej Ameriky. Jej charakeristickou vlastnosťou je vysoká tvrdosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Drevo má atraktívny svetlý dizajn.

MERBAU

MERBAU patrí spolu s drevinou IPE k najvhodnejším drevám na výrobu terasových dosiek. K jej charakteristikám patrí maximálna prirodzená odolnosť, najnižšia miera zosychania. Drevo sa vyznačuje aj vysokou tvrdosťou a značným obsahom živíc. Je ekonomicky výhodná v pomere cena/výkon.

CUMARU

CUMARU je drevina z Južnej Ameriky, s exotickým vzhľadom, odolnosťou voči vonkajším vplyvom, vysokou tvrdosťou a strednou mierou zosychania. Majú krásny atraktívny dizajn hnedo-červenej farby, jedinečnú štruktrúru a kresbu dreva. Tá evokuje veľmi príjemný pocit tepla.

BOROVICA Thermo

BOROVICA Thermo je európskou drevinou, ktorá je vplyvom tepelného procesu thermizácie obohatená o vlastnosti ako je odolnosť a stabilita. Okrem toho jej proces pridáva tmavú čokoládovú farbu, ktorá je svojím vzhľadom a kresbou veľmi výnimočná.

JASEŇ Thermo

JASEŇ Thermo taktiež ako borovica patrí medzi európske dreviny. Procesom thermizácie je odolnejšia, vhodná do externého prostredia. Svojou čooládovou farbou a výraznou kresbou plnou ornamentov patrí medzi obľúbené európske drevá s elegantným nádychom.

SIBÍRSKY SMREKOVEC

SIBÍRSKY SMREKOVEC pochádzajúci z Ruska je svojimi vlastnosťami prirodzene vhodný do exteriérov. Svojím pôvodom z oblastí s extrémne nízkou teplotou získala vysokú hustotu, vysoký obsah živíc aj tanínov. Táto drevina sa taktiež upravuje tepelným procesom thermizácie.