Skryté zárubne

Rustikálne kuchyne 

Rustikálne kuchynské linky, rustikálne kuchyne

Rustikálne kuchynské linky sú príjemné, pôsobia domácky, štýlovo a zároveň ponúkajú modernú ergonómiu a funkčnosť. Ak máte byt či dom zariadený v rustikálnom štýle, je na mieste zvoliť si v tomto štýle aj kuchyňu.rustikálne kuchynské linky, rustikálne kuchyne

Základný materiál tvorí masívne dubové, bukové či orechové drevo, kameň, sklo a porcelán. Drevená podlaha, keramická a kamenná dlažba vo farbe hliny vzbudzuje pocit, že už má čosi odžité. Odtiene nábytku nájdeme hnedé, zelenkavé i modré.

Sympatické sú povrchové úpravy ako umelé opotrebenie, drevené spoje alebo aj imitujúce červotoča. Mastenec, žula a mramor je tou správnou voľbou pre pracovné dosky. Môžete uplatniť aj vašu tvorivosť, celkový vzhľad vkusne doplní vystavenie rôznych drobností, ktoré sa napríklad do moderných kuchýň toľko nehodia.

Rustikálne kuchynské linky s kuchynským ostrovčekom

Centrálny ostrovček a masívny jedálenský stôl tvoria jadro, pri ktorom sa združuje celá domácnosť. V strede miestnosti sa zvykla nachádzať pec s komínom dnes ju nahrádza digestor, ktorý svojou veľkosťou a tvarom schválne pripomína široké ústie komína.

Medzi hlavné atribúty rustikálneho štýlu patrí individuálnosť – osobité vnímanie prírody a jej spojenia s nami. Čaro útulnosti neodmysliteľne dotvára aj medený či cínový riad s patinou, maľovaná keramika zavesená na polici s háčikmi, doplnky z prútia, prírodné textílie a zreštaurované artefakty po predkoch. Výrobky z kováčskej dielne patria tiež k štylizovanému zariadeniu.

Napriek rôznym zmenám si rustikálne kuchyne udržujú svoj štýl z obdobia 19. a prelomu 20. storočia. Iste v priebehu rokov prebehli zmeny hlavne vďaka technickému pokroku. Pôvodne kachle s otvoreným ohňom vystriedali postupne plynové sporáky, alebo tzv. vodná lavica, do ktorej sa ukladal lavór s vodou. So zavedením tečúcej vody do kuchyne už neboli potrebné, ale aj tak si rustikálne kuchyne udržali svoj osobitý vzhľad.

Niektoré kuchynské spotrebiče by v rustikálnej kuchyni mohli pôsobiť rušivo, s trochou šikovnosti je ich možné skryť za dvierka, alebo použiť rôzne jednoduché závesy. Môžete si tiež vybrať spotrebiče v rovnakom štýle, ponuka retrospotrebičov každým rokom rastie.

Sedenie si vyberte určite drevené – pokiaľ to pôjde masívne, rohová lavica skvelo dotvára atmosféru rustikálnej kuchyne. Ak máte v úmysle dodržať zásady štýlu, celkový dojem výrazne podporia aj drevené okná, dvere, zodpovedajúce osvetlenie a atypické prvky. Aj rustikálny štýl sa postupom času vyvíja, dnes sú napríklad obľúbené zásuvky z prútených košíkov, ktoré naozaj skvele do rustikálneho štýlu zapadajú.

Požiadajte nás o bezplatnú cenovú ponuku na vašu rustikálnu kuchyňu.