Skryté zárubne

Rošty 

Latové rošty

Latové a lamelové rošty ponúkajú telu v spánku zodpovedajúcu oporu a zvoľte ich v prípade, že obľubujete tvrdší podklad na spanie. Predstavte si, že postavíte nádherný dom, vyzdobíte ho tým najdrahším nábytkom a potom zistíte, že ste ho postavili na nestabilných základoch. Veľmi rýchlo bude jasné, že taký dom nemôže byť vaším domovom a s roštom je to podobné! I keď budete mať v spálni dokonalý matrac, nikdy nebudete môcť využiť všetky jeho výhody, pokiaľ ho nebudete používať v kombinácii s kvalitným latovým roštom.

latové rošty

Aby ste si mohli vychutnať kvalitné a zdravé spanie, musí byť vaše telo v spánku v ergonomickej polohe, a jeho váha musí byť rovnomerne rozdelená po celom povrchu.

Matrac dokáže vstrebať len časť tlaku, ktorý na neho vaše telo v spánku vyvíja. Posteľové rošty vyrobené z rovnakých dosiek sa nemôžu prispôsobiť tlakom kvôli svojej nehybnosti. Iba vhodný latový rošt dokáže zabezpečiť, aby vám váš matrac poskytol prispôsobivosť a oporu, ktorú potrebujete. Latový rošt bráni vlhkosti, aby sa udržiavala vo vnútri matraca, a zároveň bráni aj vzniku plesní.

Latové rošty umožňujú neustály obeh vzduchu bez akýchkoľvek prekážok, to je obzvlášť dôležité, ak spíte vo vlhkej miestnosti. Vlhkosť, ktorú telo vytvára v spánku, sa vyparí a váš matrac zostáva suchý a vzdušný.

Lamelové rošty

Neodmysliteľnou súčasťou kvalitného a zdravého spánku sú tiež vhodné lamelové rošty. Lamelové rošty sú najdôležitejšou súčasťou kvalitnej postele. Súčasný trh ponúka lamelové kvalitné rošty v pestrej ponuke, od základných ktoré sa nazývajú pevné lamelové rošty, cez polohovacie lamelové rošty až po motorové lamelové rošty, každý má svoje prednosti.

lamelové rošty

Potrebujete sa zorientovať v jednotlivých typoch lamelových roštov? Dôvodov, prečo sú lamelové rošty dôležité je pritom hneď niekoľko:

  • majú vplyv na zdravé spanie,
  • pomáhajú k dokonalejšiemu vnoreniu vášho tela do matraca,
  • s väčším počtom lamiel lepšie kopírujú ľudskú chrbticu,
  • zmierňujú namáhanie matracov,
  • predlžujú životnosť matraca,

musia vytvárať ideálny pár s vaším matracom tak, aby doplnili jeho zdravotné, ortopedické a anatomické vlastnosti.

Latové a lamelové rošty zabezpečia pohodlie a zdravý spánok.

Ak sa chcete o roštoch dozvedieť viac kliknite SEM a stiahnite si pdf súbor s technickými informáciami.