Skryté zárubne

Príslušenstvo k podlahe 

Príslušenstvo k podlahe

Príslušenstvo k podlahe obsahuje aj rôzne podložky.

IZO – FLOOR Plus Thermo 1,6 mm

Polystirénová pena pod laminátové panely a drevené podlahy so systémom drážokpríslušenstvo k podlahe a otvorov- optimálna ventilácia a rozloženie tepla v miestnosti. Nosič je extrudovaný polystyrén. Väčšia trvácnosť podlahy, vysoká odolnosť voči zaťaženiu, zabezpečenie podlahy pred vlhkosťou, optimálne vyrovnanie podložia. Vysoký komfort užívania podlahy,  výborná termická a akustická izolácia (redukcia hluku podlahy).
Účel použitia: na podlahové kúrenie
Balenie: 16,5 m2 =1bal.
Dĺžka pásu: 15 m
Šírka pásu: 1,1m
Hrúbka pásu: 1,6 mm

IZO-FLOOR 3mm

Skladaná izolačná podložka, hrúbka 3 mm, z extrudovaného polystyrolu. Balenie vo vlnitom kartóne, jednoduché skladovanie a doprava.
Materiálová základňa: XPS
Hustota: 40 kg/m3, Hrúbka: 3,0 mm
Rozmer: 1,2 m x 0,5 m – balenie 6m2
Izolácia krokového hluku: 20 dB
Tepelná izolácia: 0,108 m2K/W

IZO-FLOOR 5mm

5 mm hrubý panel z extrudovaného polystyrolu. Veľmi dobré izolačné vlastnosti a vysoká redukcia krokového hluku. Vyrovnáva nerovnosti do 4 mm .
Materiálová základňa: XPS
Hustota: 36 kg/m³, Hrúbka: 4,0 mm
Rozmer: 0,59 m x 0,79 m – balenie 6,72m2
Izolácia krokového hluku: 22 dB
Tepelná izolácia: 0,215 m2K/W

Mirelon 2mm

2 mm hrubá penová podložka PE je cenovo výhodná verzia. Stredné hodnoty pri izolácii krokového hluku a tepelnej izolácii. Nevýhodou je nízka hustota a tým aj nižšia tlaková stabilita. Na základe nepatrnej výšky môžete 2 mm peny ideálne použiť pri renovačných prácach. K dispozícii je v rôznych dĺžkach zvitkov.
Redukcia krokového hluku: ca. 16 dB
Priestorová hmotnosť: ca. 20 kg/m³

Príslušenstvo k podlahe obsahuje aj fóliu PE.

Zvlášť pri inštalácii na nové podklady (zvyšná vlhkosť) a pri silných teplotných rozdieloch voči dole položeným priestorom musí byť použitá fólia PE ako izolácia proti vlhkosti. Zabraňuje poškodeniu laminátovej podlahy v dôsledku stúpajúcej vlhkosti. Je k dispozícii v rôznych hrúbkach a dĺžkach zvitkov v hrúbke 120 μm a 200 μm.
Materiál: polyetylén

Zvláštne pokyny:
Pred inštaláciou zaistite, aby bol podklad pripravený podľa noriem. Pri inštalácii v priestoroch s podlahovým vykurovaním odporúčame zásadne dodatočnú inštaláciu našej izolačnej PE. Pri dlhšom skladovaní uschovávajte parketové podložky v chlade a v suchu, chráňte pred ultrafialovým žiarením. Pri použití pri elektronicky citlivých prístrojoch (počítače atď.) je zásadne doporučené využívať podložkové materiály s antistatickými vlastnosťami.