Skryté zárubne

Posuvné dvere 

Interiérové ​​posuvné dvere predstavujú elegantné riešenie nedostatku priestoru v domácnosti, kedy je možné najmä v malých bytoch získať prekvapivo veľa. Posuvné dvere však umožňujú aj variabilné a funkčné prepojenie, alebo naopak oddelenie obytných miestností a kuchyne, haly a predsiene, alebo napríklad obývacieho priestoru a presklené verandy. Posuvné dvere miestnosť nezväčšia len opticky, ale aj v skutočnosti.

Interiérové posuvné dvere – na stenu

Krídla týchto posuvných dverí sa posúvajú pozdĺž steny, po koľajnici kryté garnižou. Garniža je zvyčajne fixovaná do steny po ktorej sa krídlo posúva – u vysokých dverí alebo v nízkych priechodoch býva upevnená do stropu. Dverný otvor nemusí byť zapravený oblôžkovou ani rámovou zárubňou. Nevýhodou tohto riešenia posuvných dverí je pomerne veľká časť nevyužiteľnej plochy steny, ktorá musí zostať voľná na otváranie krídiel dverí. Ponúkame širokú škálu dizajnových koľajníc a garníž.

Interiérové ​​posuvné dvere – do steny

Tieto posuvné dvere sa otvárajú do steny (dutiny) alebo častejšie do stavebného puzdra. Tento spôsob sa stáva veľmi rozšíreným predovšetkým v novostavbách, kde šetrí nielen voľný priestor, ale umožňuje i plné využitie okolitých plôch stien. Pohľadovo pôsobia ako klasické otočné dvere. Usadenie puzdier pre posuvné dvere je možné do murovanej aj sadrokartónovej priečky a vykonáva sa už pri hrubej výstavbe. Naša firma vykonáva vlastnú montáž dverí a zárubní do puzdier, usadenie puzdier je potrebné vykonať už pred zameraním stavebných otvorov.
V ponuke máme rôzne typy puzdier do muriva, či pre sadrokartónové priečky, ktoré presne zapasujú do vášho interiéru.

Interiérové ​​posuvné dvere – v zárubni

Dverný otvor pre interiérové posuvné dvere v zárubni vyžaduje minimálne priestor pre dve krídla dverí, kde jedno je obvykle fixné (neotváravé) a druhé, alebo ďalšie krídla sa posúvajú vedľa neho. Konštrukcia býva výrazným interiérovým prvkom na, ktorý vám spracujeme alternatívny architektonický návrh podľa rozmerov a špecifík otvorov.

Na čo si dať pozor?

Hoci sú posuvné interiérové ​​dvere veľmi obľúbené, je potrebné upozorniť, že oproti klasickým otváraným dverám majú zhoršené zvukotesné, tepelne priepustné aj prachotesné vlastnosti, vrátane obmedzených možnosti uzamykania.

Príďte si ku nám vybrať z rôznych druhov posuvných dverí.