Skryté zárubne

Posuvné dvere CAG 

Posuvné dvere od našej spoločnosti predstavujú moderné a priestorovo najúspornejšie riešenia pre domácnosti, ako aj kancelárie. Dvere sa posúvajú buď pozdĺž steny, alebo priamo do púzdra zabudovaného v stene.

Väčšinu modelov pre Vás dokážeme pripraviť i v posuvnom prevedení. Posuvné dvere sa od klasických modelov líšia tým, že sú bez falcov, pántov a otvorov pre zámok a uchytenie kľučky. Dvere pre zákazníkov dodávame s otvormi pre oválnu, guľatú, alebo hranatú misku vrátane príslušných úchytov. V prípade, že máte inú predstavu o uchýte, vieme Vám dodať dvere aj bez týchto otvorov.

S posuvnými dvermi ušetríme veľké množstvo miesta. Vďaka ľahkému zatváraniu a múdremu riešeniu priestoru sú znakom moderného bývania.

Možnosti posuvných systémov

Posuv do púzdra


Dvere s posuvom do zabudovaného púzdra sa zasúvajú priamo do steny, alebo sadrokartónového krytia. Oproti dverám posuvným po stene menej prepúšťajú zvuk a teplo. Pred výberom týchto dverí najprv zvoľte vhodné púzdro. Púzdra sa vyrábajú v rôznych šírkach už od 100mm - do tohto najužšieho sa avšak vojde iba krídlo plné, prípadne model Triumf. Presklené krídla potrebujú púdzro minimálne o šírke 108 milimetrov, niektoré vyššie ozdobné lišty vyžadujú dokonca šírku až 125 milimetrov.

Problém s vystúpenými lištami na dverách je možné vyriešiť zapustením rámčekov, tzv. slim rámčeky. Oproti bežným rámčekom vystupujú len mierne nad povrch dverného krídla, okolo rámčeku je vyfrézovaná drážka k zvýrazneniu riešenia. Zapustené rámčeky nie je možné vyrobiť u modelov Primum, Alumi, Monté a Fénix III. Posuvné dvere do púzdra je možné dodať aj v celosklenenom prevední.


Posuv po stene


Posuv po stene s garnižou


Dvere s posuvom pozdĺž steny predstavujú stavebne jednoduchšie riešenie. Posúvajú sa tesne pozdĺž steny na jednu stranu (v prípade dvojkrídlových dverí na obe strany) a posuvn7 mechanizmus je uchytený v garniži. Pri výbere posuvných dverí je dôležité mať okolo otvoru pre dvere dostatok miesta na zasunutie celého krídla. Pokiaľ chcete dvere aj zamykať, je možné pridať dorazovú nohu pre zadlabanie protiplechu zámku. Ďalšou funkciou dorazovej nohy je lepšie utesnenie priestoru medzi dvermi a obložkou, najmä v prípadoch, kedy je na krídle vyššia ozdobná lišta.

 


Ako atraktívnu variantu posuvu po stene taktiež ponúkame variantu FABI M - hliníková zárubňa. Systém hliníkovej zárabne FABI M zahŕňa hornú garnižu so závesným posuvným mechanizmom a dorazovú nohu pre posuvné dvere.


Posuv po stene - Desing Line


Systémy Desing Line sú inšpirované štýlom loft - vintage, keď je systém mechaniky posuvu vidietľný a vynikne tak jeho industriálny charakter. Vyexponovaním elementov mechaniky systémov v spojení s tmavou povrchovou úpravou dodajú Vášmu interiéru jedinečný štýl. Povrchová úprava všetkých častí systému zaručuje nielen skvelú oterovzdornosť pred mechanickým poškodením, ale aj ochranu pred držaním sa prachu. Systém je tichý a plynulý.

 

 

 

Galéria: