Skryté zárubne

Matrace 

Platí že čím viac vážime, tým tuhšie matrace potrebujeme, ďalším dôležitým faktorom je podklad matraca. Matrac nám bude dobre slúžiť, len v tom prípade, že ho doplníme vhodným roštom. K rozhodovacím kritériám samozrejme patrí aj použitý materiál.

Ľudia sa pri výbere matraca často nezaoberajú polohou tela pri spánku a voľbou správnej tuhosti matraca. Zlá poloha tela a nadmerný tlak prispievajú predovšetkým k problémom s chrbtom, krčnou chrbticou a kĺbmi. Nesprávne matrace a rošty môžu tieto problémy zhoršiť, ak sú príliš tvrdé alebo príliš mäkké.

Nosnosť matracov udáva maximálnu váhu, pri ktorej sú garantované ortopedické vlastnosti matraca po dobu jeho životnosti. Najpredávanejšie veľkosti sú 90 x 200 a 140 x 200 a najpredávanejším druhom penové matrace.

Matrace GREENFIRST – sú upravené na báze prírodných esencií z citrónu, eukalyptu a levandule. Vyrábajú sa z novej generácie BIO peny, ktorá zabezpečuje účinnú ochranu proti roztočom. Svojím zložením sú matrace Greenfirst vhodné pre alergikov – hypoalergénna liečba. Matrace získali medzinárodný certifikát OKO-TEK Standard 100 (vhodné pre výrobky určené deťom). Poťah matracov si zachová svoju účinnosť aj po 30-tich cykloch prania pri 60°C.

Poťahové látky matracov

Greenfirst

matraceJe luxusná pletená látka s bioaktávnou úpravou na báze prírodných rastlinných esencií (citrón, levandula a eukalyptus), ktoré zabezpečujú 100% prírodnú ochranu proti roztočom. Táto látka je vhodná pre alergikov.

Poťah je snímateľný na dve časti a prateľný na 60°C.
Zloženie látky: esenciálne oleje s výťažkami, bavlna.

 

 

 

 

 

Linien

latka_LinienJe vysoko kvalitná, pletená látka luxusného vzhľadu zhotovená z elastického jemného materiálu s  vysokou  objemovou hmotnosťou. Vysoká elasticita podporuje pružnosť matracového jadra a schopnosť obnovenia sily. Materiál je vhodný aj pre lôžka alergikov. Pridá 3 cm k výške matraca.

Poťah je snímateľný a prateľný na 40°C.
Zloženie látky: 50% bavlna, 50% polyester.

 

 

 

 

 

Aloe Vera

latka_Aloe

je luxusná poťahová látka, ktorá obsahuje mikrokapsule s prírodným extraktom z Aloe Vera. Pri užívaní uvoľňuje arómu, ktorá má antialergické a antiseptické účinky. Aloe Vera obsahuje enzými, minerálne látky a aminokyseliny, ktoré pôsobia na pokožku a pomáhajú ju čistiť a regenerovať. Materiál je antibakteriálny a je vhodný aj pre lôžka alergikov.

Poťah je snímateľný a prateľný na 40°C.
Zloženie látky: 63% polyester, 37% bavlna.

 

 

 

 

 

Kristallblau

latka_KristallblauLátka je vyrobená z elastického jemného materiálu obsahujúceho zmes bavlny a polyesteru. Vlastnosti tejto poťahovej látky zaručujú dostatočnú hygienu a sú optimálne pre využitie k výrobe matracov. Materiál je antibakteriálny a je vhodný aj pre lôžka alergikov.

Poťah je snímateľný a prateľný na 40°C.
Zloženie látky: 40% bavlna, 60% polyester.

 

 

 

 

 

Froté

je kvalitná pletená poťahová látka prešitá polyesterovým rúnom so zipsom po obvode, ktorý umožňuje pranie iba jedného dielu.

Poťah je snímateľný a prateľný na 40°C.
Zloženie látky: 100% polyester.

Supreme

latka_Supreme

základná verzia tkaných látok príjemných na dotyk. Táto látka sa vyznačuje vysokou pevnosťou a oproti pleteným látkam sa môže len chemicky čistiť.

Poťah je snímateľný, ale bez možnosti prania v práčke. Čistenie poťahu je možné len chemicky!!!
Zloženie látky:  69% polyester, 31% polypropylén.