Skryté zárubne

Interiér 

Interiér

interier-1

Je to práve interiér a vybavenie bytu, čo z neobývaného priestoru robí domov. Samotné vybavovanie jednotlivých miestností je však behom na dlhú trať a vyžaduje nutnú dávku trpezlivosti a zmyslu pre organizáciu.

Začnite od podlahy, ktorú je najlepšie vyberať spoločne s interiérovými dverami, významnou mierou určia ako zariadite interiér. Na výber máte drevené parkety, laminátovú plávajúcu podlahu, vinyl, linoleum, koberce, dlažbu či kameň.

Chodíte doma obutí, alebo bosí?

Ak máte malé dieťatko, ktoré ešte lozí, určite mu bude príjemnejšie sa dotýkať drevenej podlahy, ako studenej dlažby.

Interiérové ​​dvere utvárajú atmosféru nášho domova

Dvere môžete zladiť s podlahou, ale môžu byť aj tmavšie či bledšie, pestré možnosti vám dovolia vybrať dvere, ktoré si zamilujete. Môžete kombinovať drevo s vysokým leskom, ktorý je dnes trendy.

Plánujte vopred kam dáte otváravéposuvné, alebo zalamovacie dvere. Ľahšie sa vám potom budú obsadzovať steny nábytkom, alebo dekoráciou.

Nezabudnite na dostatok úložného priestoru

Vďaka vstavaným šatníkom ho viete získať a pritom nebudete mať plnú miestnosť nábytku. Premýšľajte čo do šatníka budete dávať.

  • Vešiate či skôr skladáte oblečenie?
  • Čo okrem oblečenia chcete do šatníka dať?
  • Potrebujete aj nejaké zásuvky?

Podľa toho by ste si mali dať navrhnúť interiér skrine. Pre exteriér máte na výber oceľové, alebo hliníkové systémy.

Oplatí sa priplatiť  za hliníkový systém, ktorý je kvalitnejší, elegantnejší a pri pohybe posuvných dverí podstatne tichší.

Do vhodne navrhnutého šatníka sa vám zmestí naozaj skoro všetko, výborne  ho doplní komoda ktorá zároveň zútulní miestnosť. Exteriér šatníka môžete ladiť s podlahoudverami, či nábytkom v miestnosti, v ktorom sa nachádza.

Myslíte na farby stien, mali by doplniť nábytok, ale zároveň presvetliť miestnosť. Vhodne zvolená farba stien len podtrhne celkovú krásu priestoru, ktorý vytvoríte.

Aj z malej izby môžete vytvoriť útulnú detskú izbu či obývačku, kde sa bude rada schádzať celá rodina.

Pekne zariadená kuchynňaKuchyňa je srdce domácnosti

Trávite v nej podstatnú časť dňa a mali by ste sa v nej cítiť príjemne, preto musí byť navrhnutá prakticky, s dostatkom pracovnej plochy, odkladacieho priestoru a miesta na pohyb. Nech už zvolíte modernú či rustikálnu kuchyňu, vždy má mať 5. pracovných zón.

  1. dlhodobé zásoby,
  2. uskladňovanie,
  3. umývanie a čistenie,
  4. príprava,
  5. varenie a pečenie.

Toto rozmiestnenie sa robí z prihliadnutím na pripojenie na média – plyn, elektrina, voda.

Podstatná investícia patrí tiež spotrebičom

Bez mikrovlnnej rúry a chladničky sa asi nezaobídete, všeobecne sa odporúča tieto spotrebiče kupovať od kvalitných renomovaných výrobcov, spravidla by mali slúžiť minimálne 10 – 15 rokov, ak nehodláte investovať vysokú sumu, potom rozhodne postačí zariadenie od firiem Indesit, alebo Ardo.

Navštívte nás a dovoľte naším architektom vám pomôcť pri zariaďovaní interiéru.