Skryté zárubne

Dyhové parkety Par-ky 

logo-par-kyDyhové parkety Par-ky

Dýhové parkety PAR-KY predstavujú dýhovú podlahovú krytinu, ktorej horná vrstva je tvorená z pravého dreva. Táto tenká drevená vrstva je faktorom, ktorým sa odlišuje od laminátových podláh. Využíva materiál prírodného dreva, jeho hrejivosť a príjemný pocit na dotyk. Každá dýhová parketa je originálna vďaka jedinečnej štruktúre každého dreva.

Dýhové parkety PAR-KY sú vyrobené z pravého dreva, ktoré tvorí hornú vrstvu podlahy. Na pohľad teda vyzerajú ako masívne drevené parkety. Štruktúra každej parkety je jedinečná, sú príjemné a teplé na dotyk.

Povrchová úprava je zabezpečená impregnačným systémom Aqua Sealing Complete, čo znamená že sú morené aj lakované. To zabezpečuje ochranu parkiet pred vlhkosťou. Okrem toho sú špáry a hrany pokryté ochrannou vrstvou zamedzujúcou usadzovanie baktérií.

Pri výrobe dýhových podlahový krytín sa myslí aj na životné prostredie. Namiesto hrubej vrstvy masívneho dreva sa využíva len tenká vrstva, z ktorej je možné naplno čerpať všetky výhody tohto prírodného materiálu.

Odolnosť tohto druhu podlahovej krytiny je vyššia ako pri masívnych drevených parketách z dôvodu, že sú pevnejšie a odolnejšie voči mechanickému poškodeniu. Ich súčasťou je podlahová lamela s veľmi tvrdou doskou HDF. Jej hustota je vysoká, na ňu sa potom kombinuje drevený nášľap a následne sa aplikuje 8 odolných vrstiev UV laku. Dýhované parkety sú tvorené zámkovým systémom Uniclick umožňujúcim jednoduchú a rýchlu pokládku bez použitia lepidla.   

Dýhové parkety PAR-KY sú vysokokvalitnými a stálymi produktami, o čom svedčí aj dlhoročná záruka 12 až 15 rokov. Výrobky sú neustále inovované a zlepšované a idú ruka v ruke s najnovšími svetovými trendami.

Pre prípad čiastočného poškodenia parkiet vyvinula spoločnosť PAR-KY špeciálny spray na opravu malých škrabancov. Stačí ho na poškodené miesto aplikovať a škrabanec opticky takmer zmizne. V prípade rozsiahlejšieho poškodenia je možné danú parketovú dosku vymeniť vďaka systému Uniclick.

Dýhové podlahové krytiny PAR-KY ponúkajú nasledovné rady produktov:

  1.   PAR-KY Deluxe
  2.   PAR-KY Sound
  3.   PAR-KY Lounge
  4.   PAR-KY Pro