Skryté zárubne

Dverný systém Ergon 

Ergon

Dverný systém Ergon predstavuje dokonalé riešenie do menších stiesnených interiérov a aj pre imobilných ľudí. Ide o revolučný spôsob obojstranného otvárania dverí. Dochádza pri ňom k otočnému aj posuvnému pohybu dverného krídla zároveň a to všetko vrámci jedného mechanizmu.

Obrovskou výhodou tohto systému je minimalizácia priestorových nárokov pre otvorené krídlo. V porovnaní s klasickým dverným krídlo ušetríte až 40% priestoru.

Dverný systém Ergon je ideálny na využitie v priestoroch, kde sa v blízkosti nachádzajú dvoje až troje dverí a dochádza k ich stretu. Zásluhou tohto systému sa aj malé priestory stávajú príjemne obývateľné, bez prekážok a zlepšuje sa ich dostupnosť. Vďaka posuvnému a otočnému pohybu dverí sa zväčšuje úžitkový priestor domácnosti, jeho komfort, a zatraktívňujú sa ním rozmerovo malé priestory. Otváranie a zatváranie dverí funguje jednoducho a ľahko ako bežné dvere. Čo sa týka ich dizajnu, dvere so systémom Ergon sú atraktívne, moderné, vhodné do každého interiéru. Otočno – posuvný mechanizmus umožňujúci otváranie dverí dovnútra aj von je vhodný pre dvere rôznych romerov a dizajnových variant. Nie je nutná špeciálna údržba mechanizmu.

Tu nájdete video prezentáciu ako to vyzerá ak máte doma dvere so systémom ERGON.

Dverný systém Ergon s možnosťou otvárania v oboch smeroch

Dverný systém Ergon umožňuje otváranie dverí v oboch smeroch, čo v praxi znamená nasledovné: pri vchádzaní do miestnosti otvárate krídlo tlačením smerom od seba, dvere sa zatvárajú s extrémnou ľahkosťou. Tieto skutočnosti sú zárukou toho, že sú ideálne pre osoby so zníženou pohyblivosťou a pre imobilné osoby.

dverný systém Ergon

Systém Ergon je vhodný do každého interiéru, je dizajnovo atraktívny a navyše nevyžaduje špeciálne požiadavky na rozmery dverí alebo stavebné úpravy. Príprava stavebného otvoru je ako pri bežných zárubniach. Dvere s týmto systémom sú vhodné do bytov ale aj administratívnych preistorov. Ako štandard sa vyrábajú a ponúkajú jednokrídlové dvere až do šírky 150 cm, ale je možné ich dodať aj ako dvojkrídlové. Výška dverí sa odporúča 200cm a ich hmotnosť do 80kg tak, aby sme dokázali zaručiť absolútne tichý chod mechanizmu otvárania dverí.

dverný systém Ergon

Cenovo sú dvere vybavené systémom Ergon veľmi prístupné a atraktívne.  A to prihliadnuc na ich mechanizmus a skutočnosť úspory úžitkového priestoru v interiéri.

V prípade záujmu či otázok nás prosím kontaktujte.